ISKOLÁNKRÓL

Az iskola 1960-61-ig épült. A 10 tanterem átadása 1962-ben történt meg. Korszerűségét tekintve (tornaterem, szertárak, öltözők, fürdő, központi fűtés) a megye iskoláinak az élvonalába tartozott.

Miután az 1962/63-as tanévben 21 tanulócsoport volt, így az épület csak a felső tagozat számára tudott helyet biztosítani. A többi osztály továbbra is a régi felekezeti iskolaépületekben tanult. A faluban elszórtan még 5 ilyen iskola működött 7 tanteremmel. Ekkoriban 26 nevelővégezte az oktató-nevelő munkát. Az V.-VIII. osztályokban 88%-ban szaktanárok, 12%-ban szakosodó tanítók tanítottak. Kisegítő iskola is tartozott az iskolához, 8 osztállyal. Az iskolai napközi otthon 2 csoporttal működött, saját konyhával. Az 1962/63-as tanévben az iskolába beírt tanulók létszáma 761 fő volt. Hosszú évekig évfolyamonként 3 osztály működött. Igen élénk kulturális élet folyt az iskolában: Megyeszerte ismert gyermektánccsoportot vezetett Jeneyné Varga Mária tanítónő. Sikereiket a sok arany és ezüst oklevél bizonyítja. Kortársuk a „Tücsök” citerazenekar is sok járási, megyei versenyen szerepelt, nagyon szép eredményekkel. Énekkarunk Vadas Elemér vezetésével az éneklő ifjúság versenyen országos arany minősítést kapott több alkalommal. Ezt a sikersorozatot folytatta a kórus Pintér Ferencné vezetésével a várpalotai Ney Dávid hangversenyeken. A kor szelleméhez hűen kisdobos és úttörőcsapat is tevékenykedett az iskolában. Évente, kétévente táborozásokon vettünk részt: (Városlőd, Balatonlelle, Alsóőrs, Budapest, Felsőörs, Zánka, Balatongyörök, Ráckeve voltak a táborhelyeink.) Élénk volt a sportélet. Évente megrendezésre került tornabemutató, atlétikai verseny, birkózás, tűzoltó verseny, futball. A megyében az elsők között alakult ki nálunk a szaktantermi rendszer.

1981-ben KRESZ- pályát avattunk az iskolaudvaron, amelyen évekig jelentős KRESZ oktatás folyt, és versenyeket szerveztünk.Az iskola bővítését szolgáló új épület terve már az1985-ös földrengés előtt elkészült. Sajnos nem ez valósult meg, mivel gyorsan kellett építeni  a katasztrófa miatt. Így könnyűszerkezetes épülettel bővült a régi iskola épülete,amelyben az alsó tagozat tanulhatott. Jelenleg is eme két épületegyüttesben folyik a tanítás.

Ady Endre nevét 1989-ben vettük fel, azóta évente Ady-napokat tartunk az iskolában

Igazgatók:

Módli János
Hadnagy Sándor
Tóth Piroska megbízott
Marosi Károly
Ikervári Sándorné megbízott
Pásztor János
Dr. Frisch Gyuláné megbízott
Papp Éva Mária
Madár Lászlóné
Jancsek Mária megbízott
Fornai Marietta

Molnár-Deák Marianna

Forrás: Dr. Frisch Gyuláné