TAMOP

Ady Endre Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

8181 Berhida, Kossuth Lajos út 11.

Tel.: 88 455 184 és 88 586 680 e-mail: adyiskola.berhida@gmail.com


BERHIDAI ISKOLÁÉRT ALAPÍTVÁNY


tkb
Alapító okirat
Kérjük, támogassa adója 1%-ával a „Berhidai Iskoláért Alapítvány”!

Adószáma: 18920604-1-19

Köszönettel:

Ady Endre NNNY Általános Iskola és AMI tanulói és dolgozói



Az alapítvány aktuális pályázatai:
tkb 


1. “1956 Hőseinek emlékezetét örökítsük meg gyermekeink szívébe” – Projekt2hét

Plakát
Meghívó1
Meghívó2

Emlékezzünk 56-ra!

Emlékezünk 1956-ra

A „Berhidai Iskoláért” Alapítvány jóvoltából a „Hőseink emlékezetét örökítsük gyermekeink szívébe” – projekt 2hét elnevezésű KKETTKK-56P-04-0233 kódszámú, program valósulhatott meg iskolánkban, mely azt célozta, hogy méltó emléket állít a hősöknek.

A 2 héten át tartó projekt keretében elsőként rendhagyó történelemórák valósultak meg október 17-én délelőtt Várpalotán a Fallerben és Berhidán az Ady Általános Iskolában Czéher Ildikó történész, történelemtanár vezetésével. Az Ady Iskola programhelyszínen az iskola 7-8. osztályos tanulóin kívül vendégül láttuk a kistérségből érkező iskolák tanulóit is (Ősi, Peremarton), így kb., mintegy 80 diák kísérte figyelemmel az érdekes és értékes órákat. Az általános és középiskolában is az 1956-os eseményekhez kapcsolódva más-más óratervvel készült az előadó a korosztálynak megfelelően.

10.19-én 20 fővel a Veszprém megyei levéltárba látogattunk, ahol először a levéltárról általánosságban tudhattunk meg különösen érdekes tudnivalókat, majd a témához kapcsolódó előadásban és vetítésben volt részünk, továbbá a megszerzett ismeretekhez interaktív feladatok megoldását kapcsolta a levéltári óravezető. Sok új ismeretet szereztünk a kutatómunkát illetően, amit a diákok az élet számos területén tudnak majd alkalmazni.

A nap folytatásaképpen 14.00 órától a Kastélydombon a Helyőrségi Művelődési Otthonban az 1956-os témában való megemlékező konferenciát valósítottunk meg emlékmű koszorúzással egybekötve. A koszorúzáson a Faller Jenő SZKI és az Ady Általános Iskola diákjai szavaltak a hősökre való megemlékezést szolgáló verseket. A konferencián 6 fő előadó változatos témákkal készült, így felelevenítettük az eseményeket összefoglalóan, illetve irodalmi szempontból is, továbbá kiemelve az Erdélyi, a Veszprém megyei és a várpalotai, valamint berhidai vonatkozásokat. Külön témaként foglalkoztunk a romák részvételével és az ’56-os öltözék és tánchagyományokkal.

A következő programelem 10. 21-én az Ady Általános Iskolában valósult meg. 12.00 órai kezdettel egy megemlékező műsort tartottunk, 14.00-kor pedig a TIT Váci Mihály Irodalmi Színpad irodalmi műsorát tekinthették meg a résztvevők.

A kéthetes projekt zárásaképpen 10.24-én a program ideje alatt a részt vevők által készített témával kapcsolatos kreatív munkákat kiállítottuk, s az Ady Általános Iskolában e kiállítás megtekinthető volt 10.28-ig, mely napon a korábbi gyakorlathoz hasonlóan a kistérségi iskolák diákjainak 4 fős csapatait vártuk vendégségbe vetélkedőre. Meghívásunkat elfogadta a Faller Jenő SZKI, a peremartoni, ősi, balatonalmádi iskola is, így összesen az adys diákokkal kiegészülve 7 csapat mérte össze tudását. A részt vevő gyermekek ajándékokkal és új ismeretekkel felvértezve távoztak 1956 -al kapcsolatosan. Ezúton is köszönjük a felkészítő pedagógusok alapos előkészítő munkáját, a diákok lelkes hozzáállását és a 3 tagú zsűri áldozatos értékelését!

Köszönettel tartozunk ezen kívül mindenekelőtt az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottságnak, mely szervezet programunkat támogatta, s ez által Alapítványunk, a „Berhidai Iskoláért” Alapítvány a pályázaton 2.500.000 ft támogatásban részesült.

Célunkat, mi szerint - „Maradandó élményt szeretnénk nyújtani a programon részt vevő diákok és felnőttek számára, mely párosul az interaktív módon elsajátított tanulás élményével, a kreativitással, a vetélkedő során az egészséges versenyszellem és sikerélmény nyújtásával, továbbá méltó módon való megemlékezést megvalósítani és gyermekeinkre a hazaszeretet értékeit ily módon átörökíteni.” - a program időtartama alatt maradéktalanul megvalósítottuk.







 
2. “Tehetséges roma, hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű fiataloknak szóló tehetséggondozó programok megvalósításának, valamint a tehetségsegítő szolgáltatásokhoz való hozzáférésének támogatása”

Ady Endre Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola